top of page

Дідона та Еней

Гастролі

Лібретто

Архів фото

Медіа

Рецензії та відгуки

Опера без стін: гастролі відбулися в листопаді 2018

OOP_8402.jpg
OOP_8503.jpg
OOP_8451.jpg
slider casting.png

Одеса

19 листопада

Дніпро

21 листопада

Харків

23 листопада

Київ

26 листопада

gastroli

«Дідона та Еней» — беззаперечно найвідоміша англійська опера. Дослідники творчості Перселла досі шукають відповідь на питання: чому це найвідоміший музично-драматичний твір композитора?

Адже у Перселла є значно яскравіші твори для музичного театру? Щоправда, лише «Дідона та Еней» становить «класичний» варіант оперного формату, в якому драма від початку до кінця проспівується.

 

Ця камерна англійська опера з’явилась на замовлення жіночого пансіону в Челсі та призначалася для “Young Gentlеwomen”. Офіційно саме «Дідона та Еней» започатковує відлік англійської національної оперної традиції.
У пошуках відповідей, дослідники вкотре відкривають скарби «Дідони та Енея». Перселлівський твір рясніє музично-драматичними знахідками. Солісти, хор та оркестр взаємодіють із щільною пружністю.

Про що ця історія – кожна доба вирішує у власний спосіб. 
У ХІХ сторіччі, наприклад, «Дідону та Енея» цінували за трагічний пафос. У ХХІ... Можливо, за визнання безсилля розуму перед почуттям та гірке повернення у гострий лід реальності.
 

liberetto

Відкрита репетиція, ВДНГ

Станьте учасниками

барокового хору

Хор

Відкрита репетиція, ВДНГ

Станьте учасниками

барокового хору

Хор

gallery

Рецензії та відгуки

OOP_8609.jpg

Тарас Шумейко

Не все так просто із режисерським прочитанням і сценічним оформленням. За лібрето, Белінда є відданою повірницею Дідони, допомагає й підтримує, спонукає її до прийняття важливих рішень. За однією з класичних інтерпретацій ця опера була алегорією, в якій чаклунка й відьми уособлювали зловорожі політичні сили, що розстроїли шлюб монархів, тож Белінда тут взагалі ні до чого. Натомість Тамара Трунова побачила у Белінді досі не розкритий потенціал.

Lb.ua

bottom of page