Проект-дослідження української барокової спадщини

musica sacra dyletsky fb finalArtboard 2

Партесні концерти М.Дилецького

Концерт "Житель града Києва" в соборі Святої Софії Премудрості Божої 

Музична історія України - річ не очевидна, адже це історія, яка народжується сьогодні, тут і зараз. Єдина її очевидність - відсутність цілісного розуміння різноманітних процесів, актуальних для створення об'ємного уявлення про те якою є наша музика в різні історичні часи.

 

Проект Musica sacra Ukraina: партесний вимір має намір цілісного дослідження однієї із найбільш вагомих, самобутніх, значущих та малознаних частин української музичної історії – багатоголосного (партесного) українського співу XVII століття. Саме даний період позначив радикальні зміни у музичній царині: традиційний для церковної практики одноголосний спів було замінено на багатоголосся! Це дозволило народитися самобутньому явищу українського партесу, який налічує тисячі творів переважно невідомих авторів. Перетин західних тенденцій та локальна традиція утворили в цій музиці дивовижний синтез, який дозволяє говорити про феномен українського музичного бароко.

 

Втім, хоча партеси почали відкривати ще у ХІХ столітті, вони й до тепер лишаються відомими лише професійному музичному середовищу! Вони досі не отримали визнання нарівно із українським живописним, архітектурним, літературним та філософським бароковим спадком. Відрефлексувати причини цього, відкрити наявні наукові розвідки та інспірувати нові, виконати даний репертуар на сучасному рівні уявлень щодо даної музичної традиції та врешті-решт познайомити широку слухацьку аудиторію із даною частиною історії - довгострокова мета проекту, започаткованого Open Opera Ukraine.

 

Проект розрахований на багаторічну співпрацю науковців (вітчизняних та закордонних), музикантів-виконавців, культуртрегерів, музичних журналістів та інших представників гуманітарної сфери, діяльність яких зможе на сучасному рівні презентувати дану частину музичної історії у широкому соціально-політичному та культурному контекстах.

Репетиційний процес
Репетиційний процес

press to zoom
Репетиційний процес
Репетиційний процес

press to zoom
Репетиційний процес
Репетиційний процес

press to zoom
1/10