top of page

Проект-дослідження української барокової спадщини

musica sacra dyletsky fb finalArtboard 2

Партесні концерти М.Дилецького

Концерт "Житель града Києва" в соборі Святої Софії Премудрості Божої 

Музична історія України - річ не очевидна, адже це історія, яка народжується сьогодні, тут і зараз. Єдина її очевидність - відсутність цілісного розуміння різноманітних процесів, актуальних для створення об'ємного уявлення про те якою є наша музика в різні історичні часи.

 

Проект Musica sacra Ukraina: партесний вимір має намір цілісного дослідження однієї із найбільш вагомих, самобутніх, значущих та малознаних частин української музичної історії – багатоголосного (партесного) українського співу XVII століття. Саме даний період позначив радикальні зміни у музичній царині: традиційний для церковної практики одноголосний спів було замінено на багатоголосся! Це дозволило народитися самобутньому явищу українського партесу, який налічує тисячі творів переважно невідомих авторів. Перетин західних тенденцій та локальна традиція утворили в цій музиці дивовижний синтез, який дозволяє говорити про феномен українського музичного бароко.

 

Втім, хоча партеси почали відкривати ще у ХІХ столітті, вони й до тепер лишаються відомими лише професійному музичному середовищу! Вони досі не отримали визнання нарівно із українським живописним, архітектурним, літературним та філософським бароковим спадком. Відрефлексувати причини цього, відкрити наявні наукові розвідки та інспірувати нові, виконати даний репертуар на сучасному рівні уявлень щодо даної музичної традиції та врешті-решт познайомити широку слухацьку аудиторію із даною частиною історії - довгострокова мета проекту, започаткованого Open Opera Ukraine.

 

Проект розрахований на багаторічну співпрацю науковців (вітчизняних та закордонних), музикантів-виконавців, культуртрегерів, музичних журналістів та інших представників гуманітарної сфери, діяльність яких зможе на сучасному рівні презентувати дану частину музичної історії у широкому соціально-політичному та культурному контекстах.

𝗨𝗸𝗿𝗮𝗶𝗻𝗶𝗮𝗻 𝗕𝗮𝗿𝗼𝗾𝘂𝗲: 𝗖𝗼𝗻𝗰𝗼𝗿𝗱𝗮𝗰𝗶𝗶 𝗔𝗻𝗶𝗺𝗼𝘀

Open Opera Ukraine в рамках проєкту «Дилецький: must hear» за підтримки Українського культурного фонду презентує новий реліз «Українське бароко: Concordacii Animos». До нього увійшли партесні твори Миколи Дилецького та невідомих авторів.

Реліз доступний на онлайн-ресурсах:

dyletsky dysk cover-3.jpg

Учасники проєкту

Ансамбль Partes:

Ірина Синовець, сопрано

Олена Сарахман, сопрано

Анна Павлушенко, сопрано

Олеся Люба, сопрано

Анна Гадецька, альт

Олена Циганкова, альт

Роман Меліш, альт

Мирослав Дубинецький, альт/тенор

Сергій Біда, тенор

Василь Гуляк, тенор

Максим Ліщук, тенор

Назар Тарасенко, тенор

Володимир Середюк, баритон

Вадим Даньшин, бас

Костянтин Ленчик, бас

Іван Ярема, бас

Музична директорка та диригентка — Наталія Хмілевська
Кураторка — Анна Гадецька
Саунддизайнер — Олексій Грицишин

Наукова консультантка — Наталія Ключинська

Реконструкція партитури Воскресенського канону (нова версія) – Ольга Шуміліна

bottom of page