top of page

"Житель града Києва": концерти Миколи Дилецького

Концерт складається із творів Миколи Дилецького, одного із найвідоміших українських композиторів XVII століття. Постать Дилецького сьогодні активно презентує музичну історію Литви, Польщі, Росії, Білорусі та України. Адже навчався він у Віленській єзуїтській академії, працював у Москві та Смоленську, але був, за словами його колеги-сучасника, «житель града Києва».

Ви почуєте різноманітні за жанрами партеси - від 4-голосся до ансамблю на 8 голосів – у належному для цієї музики історичному просторі — Софії Київській! Ймовірно, саме тут колись звучали твори митця, які суттєво впинули на історичний розвиток музичної складової не лише в Україні. Деякі з концертів звучатимуть вперше, адже віднайдення та атрибуція творів Дилецького — активний процес, що триває та в реальному часі змінює уявлення щодо постаті митця.

dyletsky flyer front-01.jpg

Ви почуєте:
▪ Як ансамбль професійних співаків під керівництвом знавчині західно-європейського ренесансово-барокового стилю Наталії Хмілевської упродовж 2-х місяців опановував ні на що не схожий світ українського барокового багатоголосся.

▪ Як в автентичній акустиці звучать втрачені для сучасної виконавської традиції українські партеси – ми спробуємо знайти шляхи до їх відтворення, сполучити знання про стильові закономірності західно-європейської музики XVII століття та особливості національного мелосу.

▪ Як теорія та практика разом народжують нову звукову реальність, яка згодом може перетворитись на сталу традицію.

▪ Почуємося 2 червня о 18:00.


▪ Квитки шукайте в касі заповідника «Софія Київська».

bottom of page